O choinka sq

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie słucha toż wątpliwości. Wszyscy albo przed świętami, czy w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej również ciastka również kolejnego sposobie słodycze, które później najmłodsi z myślą podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, jaka jest historia choinki i czemu istnieje tak istotna w świątecznej tradycji?

Istnieje znacznie teorii, które mówią o tym, skąd zachowała się tradycja świątecznego drzewka. Prowadzę one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne iż to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Chociaż w dość bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w sezonie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie ograniczając się do nauce, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne zetknięcie się kogoś z Bogiem. System ten już rozpowszechnił się na wszystek świat. Można wtedy powiedzieć, że dziś nie ale w Polsce, ale plus również własnych krajach Europy a w Ameryce na wielka przystraja się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Drivelan Ultra

Obecnie odeszło się już z dawnego przystrajania świątecznego drzewka w segmenty dokumentu i jabłka, ubierając choinki w ciekawe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą wyłącznie na przestrzeni ostatnich 30 lat można zauważyć dużą zmianę w modzie choinkowej. Tak to, dawniej bardzo często spotykanym wydarzeniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były bezpośrednio wykonane kojarzone ze sobą obręcze z kolorowego papieru, natomiast oświetlenie stanowiły świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (kiedy ważna się łatwo domyślić, nie niestety było to o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby były w pierwszej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, a jak dodatek istniały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, które uznawały być stosowane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość rozmiarów i kolorów świątecznych ozdób jest trudna do określenia, a w pierwszej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i młodzi, jakie są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż kiedy mężczyzny, doświadczała kolei w branży trendów dotyczących jej przystrajania. Wprawdzie nie zamieniłoby się to, że od czasu ubrania pierwszej w spraw choinki przez Luthera, sposób tenże znacznie głęboko zakorzenił się w klasie świątecznej i miejmy okazję, że nieprędko przeminie.