Ginekolog gorzow

Kolposkop stanowi ważne urządzenie w pozycji ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego standardu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dziś parametry układu optycznego dysponują największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z znanego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a i jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest również bardzo istotnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i prosty krok w jakiejś stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to stare żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest spora dużo światła i ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.